I tu docieramy do sedna: w zasadzie jeśli myślimy o zastosowaniu LEDów, to należałoby myśleć o nich już na etapie projektowania oświetlenia mieszkania lub domu. Niestety nie są one tak pochlebne dla LEDów, jak mogłoby się wydawać. Modele Chicago to różnorodne lampy, dedykowane do wnętrz zarówno w postaci lamp podłogowych, jak i biurkowych oraz kinkietów ściennych, o okrągłym tradycyjnym abażurze, wykonywanym z tkaniny. W ofercie znajduje się zarówno bogato zdobiony żyrandol, lampa wisząca Zuma Line zachwycająca funkcjonalnością, jak i Zuma Line kinkiet, który podbija serca zwolenników praktycznych rozwiązań. Tutaj możesz spokojnie poszukać idealnego oświatelenia i zastanowić się, jak najlepiej zintegrować je z Twoim domem. Każdy musi to zrobić sam (polecam załączonego Excela!) uczciwie odpowiadając sobie na pytanie przez ile czasu na dobę jest zapalone światło w każdym z pomieszczeń oraz jak często przepalają mu się tradycyjne żarówki i halogeny. O ile może mieć sens wymiana halogenów sufitowych na “halogenki” LED, o tyle w przypadku głównego źródła światła w żyrandolach sufitowych trudno mi jest wyobrazić sobie sytuację, w której LED byłby dobrym substytutem dla żarówki lub świetlówki. Tę opcję zostaw sobie jako dekorację innej części łazienki.

Lampy wiszące z drewna3-PUNKTOWA LAMPA WISZĄCA SUFITOWA DIAMENT SZARY ABAŻUR Producent: SOLLUX LIGHTINGSkupiam się na oświetleniu wymiennym, czyli wszystkim co można wykręcić i wkręcićNiezwykle ozdobne propozycje, których ornament zachwyci każdegoPlafony materiałoweZasilacz ledMam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł i zaspokoił on Twoje zapotrzebowanie na wiedzę o LEDach, jako głównym źródle światła. Po włączeniu takiego światła niemal automatycznie zwraca się uwagę na podświetlenie lustra w łazience, co spowodowane jest lokalizacją, znajdującą się dosyć blisko twarzy i nieco ponad wysokością wzroku. Potencjalnie wystarczające mogłyby być LEDy o mocach kilkunastu watów dające ponad 1300 lumenów, ale niestety z finansowego punktu widzenia jest to kompletnie nieopłacalne. Z biegiem lat, z małej, rodzinnej firmy zatrudniającej kilku pracowników, firma rozwinęła się w dobrze prosperujące przedsiębiorstwo zatrudniające obecnie ponad 360 osób. Niewiele osób wie, że przedpokój u nas w mieszkaniu to wnętrze wielofunkcyjne. Podejmę się subiektywnego podsumowania wad i zalet oświetlenia LED (moja opinia - Ty możesz mieć inną).

“Strumień świetlny w żarówkach LED i barwa koloru, czego się niestety - póki co - nie da się przeskoczyć, są gorsze niż w przypadku tradycyjnych żarówek. Gniazda muszą być bryzgoszczelne i nie mogą być zainstalowane bliżej niż 60 cm od krawędzi umywali, wanny i drzwi kabiny natryskowej. Projektowanie instalacji oświetlenia domowego pod kątem zastosowania LEDów jest również uzasadnione z innych powodów. Problem nie występuje w przypadku zastosowania standardowych włączników. Do tego drugiego zastosowania rekomendujemy lampy z regulowanymi ramionami i kloszami, pozwalającymi na skierowanie snopu światła w odpowiednim kierunku. Konieczność projektowania instalacji elektrycznych pod kątem stosowania LED - chociażby w zakresie gęstości rozmieszczenia źródeł światła. Poniżej zebrałem moje najważniejsze wnioski dotyczące sensowności stosowania różnych źródeł światła.