opcje binarne exbino

eXbino czy TopOption – którą platformę wybrać?

Na polskim rynku dostępnych jest zaledwie kilku profesjonalnych brokerów, którzy pozwalają na inwestycje w opcje binarne. Do największych i najpopularniejszych należą dwa: eXbino i TopOption. Na czym polegają różnice pomiędzy nimi? Który z nich jest lepszy? Decyzja o wyborze odpowiedniego brokera, należy do Ciebie, ale możemy pomóc Ci w dokonaniu wyboru przedstawiając krótkie porównanie wspomnianych serwisów.

eXbino to pierwszy broker, który pojawił się na polskim rynku inwestycyjnym, dlatego cieszy się największym zaufaniem inwestorów. Jego platforma jest całkowicie bezpieczna, a także bardzo zaawansowana technologicznie. Korzystać z niej mogą zarówno początkujący, jak i doświadczeni zawodowi inwestorzy. Do wyboru są różne konta handlowe, w zależności od wysokości wpłaconego depozytu: Standard (200€ – 999€), Trader (1000€ – 2499€), VIP (2500€ – 4999€), VIP Plus, (500€ – 9999€) oraz VIP+Forex (powyżej 10000€). Im większy depozyt, tym większy bonus oraz inne korzyści, np. więcej wypłat bez prowizji, bezpłatne szkolenia, urządzenia inwestycyjne itd.

Opcje Binarne

Niezależnie od aktualnej oferty eXbino często organizuje też dodatkowe promocje skierowane do nowych użytkowników oferując im bonusy od depozytów w wysokości nawet kilkuset Euro. Ponadto dużym plusem eXbino.com jest polskojęzyczny support, dostępny o każdej porze, który chętnie odpowiada na pytania poprzez skype, e-mail i telefon, oraz szybko i sprawnie rozwiązuje wszelkie problemy. Inwestorzy chwalą sobie wygodę korzystania z tej platformy również dlatego, że nie mają problemów z dokonywanie wypłat.

Platforma TopOption została stworzona z myślą nie tylko o zawodowych, ale też początkujących inwestorach. Dostępna jest w wersji mobilnej i sieciowej, co jest dużą wygodą dla użytkowników, choć system czasami działa dość wolno i nie zawsze nadąża za kliknięciami. Zakładając konto na TopOption mamy do wyboru trzy rachunki zależne od depozytu, jakim dysponujemy: Starter (100$ – 999$), Pro (1000$ – 4999$) i VIP (powyżej 5000$).

platforma eXbino

Dużym plusem TopOption jest to, że posiada w ofercie wiele różnych instrumentów finansowych, w tym niespotykane nigdzie indziej pary. Jego wyróżnikiem jest też fakt, że oferuje tzw. opiekuna rachunku, czyli konsultanta, który udziela praktycznych wskazówek i informuje o aktualnych promocjach. Jest to szczególnie przydatne osobom, które pierwszy raz korzystają z platformy inwestycyjnej, jednak z opinii inwestorów, jakie możemy przeczytać na forach dyskusyjnych, wynika, że opiekunowie nie zawsze wywiązują się ze swoich obowiązków. Niestety wadą TopOption są też opóźnienia w przyznawaniu bonusów, wynikają one stąd, że proces ten odbywa się w sposób manualny, a nie automatyczny.

Wybór brokera inwestycyjnego jest sprawą indywidualną i zależy m.in. od tego jak dużym kapitałem dysonujemy, jakie aktywa nas interesują i jak dużą wiedzę o inwestowaniu posiadamy. Przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się z opiniami innych inwestorów oraz wypróbować konta demo, które umożliwiają wirtualne transakcje bez ryzyka, a co za tym idzie pozwalają sprawdzić dany serwis transakcyjny w praktyce.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

eXbino