opcje binarne exbino

Opcje krótkoterminowe – opcje 30 sekund, 60 sekund, 120 sekund, 300 sekund

Opcje krótkoterminowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów na całym świecie. Czym są opcje short term, jakie są ich rodzaje i dlaczego są tak atrakcyjne? Czy w opcjach krótkoterminowych ryzyko jest proporcjonalne do czasu trwania opcji? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie w poniższym opracowaniu.

Rodzaje opcji krótkoterminowych

Opcje short term to opcje tradycyjne, które cieszą się zainteresowaniem osób, które chcą zarabiać dużo i szybko. Tradycyjne opcje krótkoterminowe to opcje 30 sekund, 60 sekund, 120 sekund i 300 sekund. Opcje 120 sekund nazywane są również opcjami 2-minutowymi, a opcje 300 sekund opcjami 5-minutowymi.

Biorąc za przykład opcje 60 sekund, czyli opcje minutowe, transakcja trwa 60 sekund od momentu zaakceptowania transakcji aż do momentu rozwiązania czyli wyniku. Zadaniem inwestora jest wybrać aktywa dostępne w danym rodzaju opcji krótkoterminowych, przewidzieć czy po 60 sekundach cena będzie wyższa czy niższa od ceny początkowej, wybrać kwotę inwestycji i zatwierdzić transakcję. Po dokładnie 60 sekundach następuje koniec transakcji i jej rozliczenie. Adekwatnie działa to w przypadku pozostałych opcji krótkoterminowych.

exbino short term

 

Atrakcyjność opcji short term

Krótkoterminowe opcje binarne są atrakcyjne głównie z jednego powodu – bardzo szybko można pomnożyć swój depozyt. W pół minuty, minutę, 2 minuty czy 5 minut można zyskać np. 70% zainwestowanej kwoty, co niewątpliwie zachęca i sprawia, że początkujący inwestorzy chętnie decydują się na ten rodzaj opcji. Dodatkowo ważnym faktem jest to, że jednocześnie można otworzyć kilka, kilkanaście transakcji jedna po drugiej na tym samym aktywie, dzięki czemu poprzez opcje krótkoterminowe można naprawdę dużo zarobić.

Doświadczeni inwestorzy, którzy skupiają się na krótkoterminowych inwestycjach, potrafią w jednej sesji inwestycyjnej zrealizować kilka transakcji pod rząd operując wysokimi stawkami, dzięki czemu w kilka minut potrafią zarobić nawet kilka tysięcy dolarów (lub innej waluty). Dojście do takiego poziomu wymaga jednak czasu i dużego doświadczenia, a przede wszystkim wprawy i umiejętności przewidywania ruchów cenowych.

Ryzyko inwestowania w opcje krótkoterminowe

Jednak trzeba sobie powiedzieć wprost, że tam gdzie są duże pieniądze, jest też duże ryzyko. W przypadku opcji krótkoterminowych ciężko jest stosować zaawansowane strategie inwestycyjne. Można powiedzieć, że tego rodzaju opcje to duża porcja szczęścia, refleks i umiejętność przewidywania. Naszym zdaniem opcje short term to propozycja dla osób zaawansowanych, które potrafią skutecznie przewidywać kierunek, w którym pójdzie cena danego aktywa.

Wskazówka: wybierając opcje krótkoterminowe nie należy stawiać dużych kwot. Nie polecamy również stosowania progresji, ponieważ podejście progresywne prędzej czy później doprowadza do wyzerowania depozytu. Opcje 30 sekund, 60 sekund, 120 sekund i 300 sekund polecamy osobom z doświadczeniem, które potrafią kontrolować swoje emocje.

Opcje krótkoterminowe dostępne są na platformie eXbino – zarejestruj się już teraz, aby otrzymać atrakcyjny bonus na inwestycje.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

eXbino