opcje binarne exbino

Na czym zarabiają brokerzy opcji binarnych?

Na pewno nie raz spotkałeś się w internecie z komentarzami, że handel opcjami binarnymi jest nieopłacalny i że służy wyłącznie temu, by brokerzy zarabiali na niepowodzeniach swoich użytkowników. Takie opinie wygłaszają najczęściej rozczarowani niedoświadczeni inwestorzy, którzy podjęli kilka złych decyzji, stracili cały kapitał i zamiast przyznać się do błędu wolą obwiniać innych o swoje niepowodzenia. Prawda jest jednak taka, że ich oskarżenia, nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości.

Owszem, na opcjach binarnych można stracić, jeśli podejmuje się decyzje o inwestycjach nieumiejętnie, ale można też osiągnąć bardzo wysokie zyski, jeśli robi się to w sposób rozsądny i przemyślany. Zadaniem brokerów nie jest wcale utrudnianie życia inwestorom, ale pomoc we właściwym zarządzaniu ryzykiem i wyborze najbardziej opłacalnej ścieżki inwestycyjnej. Między innymi dlatego wielu brokerów oferuje swoim klientom darmowe szkolenia, wsparcie konsultantów oraz możliwość nieograniczonego korzystania z bezpłatnych rachunków demonstracyjnych, które pozwalają na naukę inwestowania bez narażania kapitału. To, że inwestorzy często nie chcą z tych narzędzi i pomocy korzystać, to już inna sprawa.

Giełda eXbino

Brokerzy opcji binarnych w odróżnieniu od zwykłych brokerów giełdowych nie pobierają prowizji za realizację zamówień. Dzięki temu cennik jest przejrzysty dla inwestorów, koszty każdej transakcji są z góry ustalone i nie ma żadnych dodatkowych opłat. Co więcej, już przy zakupie opcji można przewidzieć ewentualny zysk, stratę i zwrot z inwestycji. Oczywiście brokerzy zarabiają na nieudanych transakcjach inwestorów, ale tylko wtedy, gdy ich koszty przewyższają zyski innych handlowców.

Brokerzy zarabiają również na tzw. spreadach transakcyjnych. Spread stanowi różnicę pomiędzy ceną zakupu i sprzedaży, czyli mówiąc w dużym uproszczeniu jest to koszt otwarcia i zamknięcia pozycji. Wielu brokerów nie pobiera opłat za kupno czy sprzedaż aktywów, ponieważ ich zysk wkalkulowany jest właśnie w spread. W ten sposób rekompensują sobie ryzyko, jakie ponoszą przy obsłudze transakcji klientów. Dlatego też jedną z najważniejszych spraw, na jakie musimy zwrócić uwagę przy wyborze brokera, są oferowane przez niego wysokości spreadów.

Wbrew wielu negatywnym opiniom, jakie można przeczytać na internetowych forach dyskusyjnych, brokerom wcale nie zależy na porażkach swoich inwestorów. Wręcz przeciwnie. Sukcesy inwestorów przekładają się na sukces ich brokerów, chociażby dlatego, że są dla nich najlepszą reklamą przyciągającą kolejnych klientów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

eXbino